مرگ نهنگ غول‌پیکر در ساحل هرمزگان

 مرگ نهنگ غول‌پیکر در ساحل هرمزگان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیریک در استان هرمزگان گفت: یک نهنگ عظیم الجثه به وزن بیش از ۲۰ تن ، عصر شنبه در محدوده ساحل روستای بریزیگ از توابع شهرستان سیریک به گل نشست.

به گزارش شبکه برترین ها به نقل از بهداشت نیوز، محمد امین عربی اظهار کرد: ساکنان روستای بریزیگ از شهرستان سیریک عصر شنبه با لاشه نهنگ عظیم‌الجثه‌ای روبه‌رو شدند که امواج دریا آن‌را به ساحل آورده بود و بلافاصله این موضوع نیز به مسئولان اداره حفاظت محیط زیست سیریک اطلاع می دهند.

عربی به گل نشستن لاشه این نهنگ در ساحل بریزیگ سیریک را تأیید می‌کند و افزود: اینکه علت مرگ این نهنگ در دست بررسی است و همچنین نوع گونه از این نهنگ شناسایی و به اطلاع مردم می رسانیم.

به گفته مردم لاشه نهنگ یادشده دچار فساد شده که نشان می دهد از مرگ آن چند روز گذشته است.

معاون اداره کل محیط زیست هرمزگان با تایید این خبر گفت: کارشناسان برای بررسی و نمونه برداری از لاشه به منطقه اعزام شده اند.

میثم قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنابر اطلاعات ابتدایی دریافتی لاشه در پهنه جزر و مدی و فاصله یک کیلومتری ساحل پیداشده است.

وی اظهار داشت: اعلام علت دقیق مرگ این نهنگ پس از تکمیل تحقیقات امکان پذیرخواهد بود.

شهرستان سیریک در ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و روستای ساحلی بریزگ در فاصله ۵۰ کیلومتری شهر سیریک قرار دارد.

shabake_admin

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *