اضافه شدن یک ببر سفید به جمعیت ببرهای سفید جهان

 اضافه شدن یک ببر سفید به جمعیت ببرهای سفید جهان

همزمان با تولد ۴ قلاده توله ببر در باغ وحش ملی کوبا، یک توله ببر نیز به جمعیت ببرهای سفید در جهان اضافه شد.

به گزارش شبکه برترین ها به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ باغ وحش ملی کوبا تصاویری از چهار قلاده ببر بنگال تازه متولد شده را منتشر کرده که در میان این ببرها یک توله ببر نادر سفید نیز دیده میشود، این ببرها روز ۱۲ مارس سال ۲۰۲۱ به دنیا آمده‌اند.

مادر این چهار توله ببر، فیونا نام دارد و زایمان آنها سه ساعت به طول انجامیده است، کارشناسان باغ وحش به سرعت متوجه شدند که در میان توله‌ ببرهای جدید، یک توله ببر سفید چشم آبی نیز وجود دارد، اهمیت تولد این توله ببر بنگال سفید در این است که تنها حدود ۲۰۰ قلاده ببر سفید در جهان وجود دارد.

همچنین در نخستین روز پس از تولد این توله ببرها، ۲۴ ساعته از آنها مراقبت شد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز خوب پیش رفته و حال آنها خوب است.

حضور فیونا، ببر مادر و گارفیلد، ببر پدر در این باغش وحش کوبایی، بخشی از یک توافق‌نامه مبادله با باغ‌ وحش گواتمالا محسوب می‌شود، از زمان تولد این توله ببرها هنوز هیچ انسانی به آنها نزدیک نشده و به همین خاطر جنسیت و وزن آنها هنوز مشخص نیست؛ این توله ببرها شش تا هفت ماه شیر می‌خورند و کارشناسان باغ وحش نیز امیدوارند که پس از آن بتوانند به اطلاعات بیشتری درباره این توله ببرهای بنگال دست یابند.

shabake_admin

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *