استانداردهای یک بالش خوب

 استانداردهای یک بالش خوب

استفاده از یک بالش مناسب، نقش مهمی در یک خواب راحت و سلامت مهره‌های گردن دارد

به گزارش شبکه برترین ها به نقل از بهداشت نیوز:  انرژی ما برای فعالیت در طول روز، با خواب عمیق و راحت شبانه تامین می‌شود. از طرفی خواب راحت هم نکات زیادی دارد که انتخاب بالش مناسب یکی از مهم‌ترین‌هایش به شمار می آید . به‌‌خصوص این‌که مهره‌های گردن ما هم در خواب درگیر هستند و از آن جا که برخی از ما هم  مبتلا به ریفلاکس هستیم بنابراین به دلایل مختلف باید نکات مربوط به انتخاب بالش مناسب را بدانیم.در ادامه به ۹ نکته در خصوص  انتخاب بالش مناسب اشاره می کنیم :

بالش سفت یا نرم؟/ اگر بیشتر به پهلو می‌خوابید باید بالش سفت انتخاب کنید تا از گردن شما در برابر خم شدن مراقبت کند اما اگر بیشتر مواقع به پشت می‌خوابید بالش سفت مناسب نیست چون گردن را به سمت جلو خم و ایجاد گردن درد می کند.

خارش چشم و سردرد/ اگر خارش چشم دارید یا دچار سردرد می‌شوید بهتر است بالش خود را مرتب بشویید تا گرفتار  حساسیت نشوید. در ضمن اگر خیلی درگیر حساسیت هستید بهتر است از بالش پر استفاده نکنید.

شکل بالش/ بالش چهارگوش مناسب نیست چون نمی‌تواند نواحی گودی گردن و زیر شانه را به خوبی پر کند و در طول روز به خاطر خواب شب دچار مشکل خواهید بود.

ارتفاع استاندارد/ بهتر است بالش بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد تا از فشار به عضلات جلوگیری کند.

 نوع بالش/ انتخاب جنس بالش به چیزهای مختلفی بستگی دارد. بهتر است قبل از انتخاب با انواع آن آشنا شوید تا انتخاب بهتری داشته باشید. 

یکی از این انواع، بالش فومی است که انعطاف دارد و وقتی سر را روی آن قرار می دهید سر فرو می‌رود اما دور گردن را پر می‌کند و باعث ایجاد حس راحتی می‌شود.

 ترکیب کرک و پر/ بالش پر قیمت بالایی دارد؛ برای کاهش قیمت و ایجاد تعادل در نرمی بهتر است از ترکیب کرک و پر استفاده کنید.

 تعریق با بالش/ دقت کنید جنس بالش یا ملافه‌اش نباید باعث ایجاد تعریق و برهم خوردن خواب شود.

 بالش مناسب برای مبتلایان به ریفلاکس/ اگر ریفلاکس معده دارید ممکن است شب‌ها با بازگشت اسید معده به دهان یا بینی با حس بسیار بدی از خواب بیدار شوید. بالش مخصوص شما بالش شیبدار مثلثی شکل است که باعث می‌شود مری از شکم بالاتر قرار بگیرد و با ریفلاکس غافلگیر نشوید.

 بالش دورگردنی/ اگر گردن درد دارید بهتر است از بالش دورگردنی استفاده کنید که وزن سر را به گردن منتقل نمی‌کند.        

shabake_admin

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *