آسمان کشور امروز صاف است

 آسمان کشور امروز صاف است

به گفته یک کارشناس سازمان هواشناسی، آسمان کشور در دو روز آینده صاف است که این مسئله باعث افزایش آلاینده های جوی وکاهش کیفیت هوا می شود.

کبری رفیعی گفت:امروز و فردا آسمان کشور در بیشتر مناطق صاف است و از روز سه شنبه تا چهارشنبه، با افزایش غلظت آلاینده های جوی، کیفیت هوا در شهر های صنعتی و پر جمعیت کاهش می یابد.

وی افزود:سامانه بارشی جدید روز چهارشنبه از شمال غرب وارد کشور می شود و به تدریج مناطقی از غرب، جنوب غرب و دامنه جنوبی البرز مرکزی را در برمی گیرد. این بارش ها به شکل باران و برف خواهند بود.

این کارشناس ادامه داد:روز پنجشنبه علاوه بر نیمه غربی کشور، بارش ها استان های ساحلی دریای خزر را دربرمی گیرند. همچنین بارش ها در استان های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و شمال خلیج فارس نیز احساس خواهند شد.

رفیعی گفت:این بارش ها روز پنجشنبه در استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، اصفهان، گیلان، مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران شدت خواهد داشت.

وی افزود:روز جمعه از تمرکز بارش ها در نوار غربی کاسته می شود و سواحل دریای خزر و مناطق شرقی بارش خواهند داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت بیان کرد:آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری است و غبار محلی دارد.

shabake_admin

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *